Scottish Junior Football Association

 

West Region Premiership 2019-2020

 

 

 

Auchinleck Talbot

Beith Juniors

Benburb

Clydebank

Cumnock Juniors

Glenafton Athletic

Hurlford United

Irvine Meadow

Kilbirnie Ladeside

Kilwinning Rangers

 

 

 

 

 

Kirkintilloch Rob Roy

Largs Thistle

Pollok

Rossvale

Rutherglen Glencairn

Troon

 

 

 

 

West Region Championship 2019-2020

 

 

 

 

Arthurlie

Blantyre Victoria 

Cambuslang Rangers

Craigmark Burntonian

Cumbernauld United

Dalry Thistle

Darvel

Gartcairn Juniors

Irvine Victoria

Kilsyth Rangers

 

 

 

 

 

Neilston Juniors

 Petershill

Renfrew

Shotts Bon Accord

St Roch’s

Whitletts Victoria

 

 

 

West Region League One 2019-2020

 

 

 

 

Ardrossan Winton

Bellshill Athletic

Carluke Rovers

East Kilbride Thistle

Girvan

Glasgow Perthshire

Greenock Juniors

Kello Rovers

Lanark United

Larkhall Thistle

 

 

 

 

 

 

 

Lesmahagow

Maryhill

Port Glasgow

Royal Albert

Shettleston

Wishaw Juniors

 

 

 

 

West Region League Two 2018-2019

 

 

A close up of a coin

Description automatically generated 

 

 

 

Annbank United

Ardeer Thistle

Ashfield

Forth Wanderers

Johnstone Burgh

Lugar Boswell Thistle

Maybole

Muirkirk

 Newmains United

Saltcoats Victoria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

St. Anthony’s

 Thorniewood United

 Vale of Clyde

Vale of Leven

Yoker Athletic

 

 

 

 

 

East Super League North 2019-2020

 

 

 

 

 

 

 

Broughty Athletic

Carnoustie Panmure

Dundee North End

Downfield

Forfar West End

Kirriemuir Thistle

Lochee United

Luncarty

Scone Thistle

Tayport

East Super League South 2019-2020

 

 

 

 

 

Armadale Thistle

Bathgate Thistle

Fauldhouse United

Harthill Royal

Kennoway Star Hearts

Livingston United

Lochore Welfare

Pumpherston

Thornton Hibs

Whitburn Juniors

East Premier League North 2019-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arbroath Victoria

Blairgowrie

Brechin Victoria

Coupar Angus

Dundee Violet

East Craigie

Forfar Albion

Lochee Harp

 

 

East Premier League South 2019-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Kirkcaldy & Dysart

Linlithgow Rose CFC

Lochgelly Albert

Newburgh

Rosyth

Stoneyburn

Syngenta

West Calder United

 

 

North Super League 2019-2020

 

 

 

 

 

 

 

Banks O' Dee

Bridge of Don Thistle

Colony Park

Culter

Dufftown

Dyce Juniors

East End

Ellon United

Hall Russell United

Hermes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maud

Montrose Roselea

Nairn St. Ninian

Stonehaven

 

 

 

 

 

North Division One 2019-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Banchory St. Ternan

Buckie Rovers 

Burghead Thistle

Deveronside 

Forres Thistle

Fraserburgh United

Longside

Stoneywood Parkvale

Sunnybank

 

North Division Two 2019-2020

 

 

 

 

 

Aberdeen University

Buchanhaven Hearts

Cruden Bay

Glentanar

Islavale

New Elgin

Newmachar United

 Spey Valley United

Whitehills